₺610,00 KDV Dahil
₺890,00 KDV Dahil
₺285,00 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺1.735,00 KDV Dahil
₺2.710,00 KDV Dahil
₺370,00 KDV Dahil
₺515,00 KDV Dahil
₺1.385,00 KDV Dahil
₺2.035,00 KDV Dahil

Kısır Kedi Mamaları

Mama seçimini her zaman için kedilerin ihtiyaçları doğrultusunda yapmak gerekir. Kediniz, yetişkinlik döneminde kısırlaştırma operasyonu geçirmiş ise, o günden itibaren Kısır Kedi Mamalarına geçiş yapmanız gerektiği anlamına gelir. Hala operasyon öncesi tükettiği mamayı kullanmanız kediniz için uygun olmayacaktır. İçerisinde bulunan yağ miktarı, artık hormon dengesinin değişmesi, iştahın artması ve hareketliliğin azalması gibi nedenlerden ötürü fazla gelecek ve uzun vadede zarar verecektir. Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları içeriğinde barındırdığı özel formül, düşük yağ oranı, yağ yakıcı özelliği ile başlı başına özel bir mamadır.

Hangi Kısır Kedi Mamasını Kullanmalısınız?

Genellikle neredeyse birçok markanın hem yetişkin hem de kısırlaştırılmış kediler için maması bulunmaktadır. Kediniz için hali hazırda severek tükettiği mamanın kısırlaştırılmış kediler için olanına geçiş yaptığınızı öneririz. Böylece patili dostunuzun operasyon sonrasındaki sürecini daha rahat atlatmasına yardımcı olursunuz. Her markanın belirli başlı üretim standartları, içerik çeşitliliği ve aroma farkları bulunmaktadır. Satın almak istediğiniz mamanın 1 kilogram fiyatı her zaman paket boyutu arttıkça daha düşük olacaktır. Ancak öncesinde kedinizin yemediği bir mama almayı düşünüyorsanız ilk olarak küçük paketini alıp kedinizin sevip iştahla yemesi durumunda daha büyük paketlerini yani 10 kg ya da 15 Kg olarak satın almanızı öneririz.

Kısır Kedi Mamasına Nasıl Geçiş Yapılmalı

Normal süreçte dahi ani mama değişikliklerinden kaçınmalısınız. Çünkü bu değişiklikler kedinizin bağırsaklarında köklü değişiklikler yaratmakta ve çoğu zaman ishal gibi sorunlara neden olmaktadır. Kedinizin kısırlaştırma işlemi ile birlikte mama değişimine kademeli olarak başlamanızı tavsiye ederiz. Örnek olarak ilk ve ikinci gün, öncesinde tükettiği mamanın yaklaşık %80’i yeni mamanın yaklaşık %20’si olacak şekilde. Üçüncü ve dördüncü gün, öncesinde tükettiği mamanın yaklaşık %50’si yeni mamanın yaklaşık %50’si olacak şekilde. Beşinci ve altıncı gün, öncesinde tükettiği mamanın yaklaşık %20’si yeni mamanın yaklaşık %80’i olacak şekilde. Yedinci günden itibaren ise artık tamamen yeni mamaya geçiş yapabilirsiniz.

En Kaliteli Kısır Kedi Mamaları

Bir mamanın kaliteli olarak nitelendirilebilmesi için belirli kıstaslar bulunmaktadır. Ülkemizde satışı yapılan birçok markanın arasında belirli markalar kalite konusunda daha öne çıkmaktadır. Sitemizde de satışını yaptığımız N&D, Brit Care, Royal Canin ve Proplan markalarını örnek olarak sunabiliriz. N&D ürünlerinde bulunan yüksek ve kaliteli protein, düşük yağ oranı, lifli yapısı sayesinde ve vitamin takviyeleri ile kalite konusunda ilk sırada yer almaktadır. Kedi sahipleri tarafından genel olarak en çok tercih edilen,  Proplan Sterilised Somonlu Kedi Maması 10 Kg ürünüdür. Kısırlaştırılmış kedilerin tam olarak ihtiyaçları doğrultusunda somon içeriği, koruyucu bir besin ve takviye bileşimi olan OPTIRENAL  bulunmaktadır.

Kısır Kedinizi Mutlu Etmenin Yolları

Kediniz kısırlaştırıldıktan sonra hareketliliği azalacaktır. Bu durumu azami düzeyde tutabilmek için kedinize Kedi Oyuncakları alabilirsiniz. Ek olarak Catit Sense serisi oyun standları ile hem keyifli vakit geçirmesini hem de hareketliliğini arttırabilirsiniz. Mama seçimi, Kedi Oyuncakları, Kedi Tuvaletleri, Kedi Yatakları, Kedi Ödülleri, Kedi Sağlık ve Bakım Ürünleri ile aslında bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Evcil hayvanınızın tüm ihtiyaçları ne kadar ona hitap ediyorsa o kadar mutlu ve sağlıklı bir hayatı olacaktır.

Kısır Kedi Maması Fiyatları

Kısır Kedi Maması, diğer Yetişkin Kedi Mamalarına göre daha özel bir üretim sürecinden geçtiği için genel olarak fiyatları daha yüksektir. Burada fiyatı belirleyen bir diğer unsur ürünlerin yurt dışından ithal edilmesi ya da yerli üretim olması ile alakalıdır. İthal ürünlerin kalite konusunda önde olmasının yanında fiyatlarının yüksek olması da ayrıca bir fark yaratmaktadır. Yerli üretim yapan markaların arasında da üst seviye ürün kalitesine sahip seriler vardır.

En Ucuz Kısır Kedi Mamaları

En ucuz ve en uygun kısır kedi mamalarını üreten firmalar sırasıyla Dr.Sacchi, Paw Paw, Trendline markalarıdır. Bu markalar yerli üretim yapmaktadırlar. Fiyatlarının ucuz ve uygun olması bu mamaların kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir.  Piyasa şartları, yeni bir marka olup olmaması, hangi protein kaynağı ile hazırlandığı, içeriğindeki çeşitlilik gibi bazı faktörlere göre belirlenmektedir. Tercihiniz En Ucuz Kısır Kedi Mamalarından yana ise bu markaların ürünlerini sitemizden inceleyerek sipariş oluşturabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR