GEL AL NAKİT FİYATI 465 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺535,00 KDV Dahil
₺760,00 KDV Dahil
GEL AL NAKİT FİYATI 399 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺470,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
GEL AL NAKİT FİYATI 420 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺490,00 KDV Dahil
₺760,00 KDV Dahil
GEL AL NAKİT FİYATI 420 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺490,00 KDV Dahil
₺760,00 KDV Dahil
GEL AL NAKİT FİYATI 420 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺460,00 KDV Dahil
₺630,00 KDV Dahil
GEL AL NAKİT FİYATI 399 TL
MAĞAZAMIZA BEKLERİZ
₺440,00 KDV Dahil
₺540,00 KDV Dahil
Tükendi
₺33,66 KDV Dahil
₺34,00 KDV Dahil
Tükendi
₺29,70 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil
Tükendi
₺35,64 KDV Dahil
₺36,00 KDV Dahil

Kedi Mamaları

Tüm kediler için anne sütünden kesildikleri zamandan itibaren gerekli besin ihtiyacının karşılanması için düzenli olarak kuru kedi mamaları verilmelidir. Evcil hayvanlarımızın sağlıklı ve gerekli besin ihtiyaçlarının karşılanması için tür, yaş ve hassasiyet durumuna göre en uygun kedi maması seçilmelidir. Kaliteli ve bir yandan da uygun fiyatlı kedi mamalarını Amazon Pet Center’da bulabilirsiniz.

Kedi Maması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yavru Kedi Maması arıyorsanız önceliğinizin protein ve besin değerlerinin yüksek olmasıdır. Yavru ve 12 aya kadar olan dönemde kaliteli ve besin değerleri yüksek mamalar ile beslenen kedilerin ileriki yaşlarında sağlıklı ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamama olasılığı daha yüksektir. Kediler yaşlandığında da hareketlilikleri azaldığı için kalori açısından az ve yaşlı kedilerin ihtiyaçları dahilinde üretilen mamaların seçilmesi çok önemlidir.

En Ucuz Kedi Mamaları

Yurtdışından ithal edilen mamalarda fiyatların yüksek olması nedeniyle önceliğinizin en ucuz kedi mamalarından biri olması durumunda Paw Paw , Dr.Sacchi ve Trendline markalarını inceleyebilirsiniz. Bu markalar yeri üretim yapan ve bu kategoride tercih edilen markalardır. Rahatlıkla bu marka ürünleri sitemizden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Yeni Mamaya Nasıl Geçiş Yapılması Gerekir?

Mevcut olarak kedinizin tükettiği ya da tüketmiş olduğu mamadan yeni mamaya geçerken bir haftalık  geçiş süreci uygulamanız gerekmektedir.

Örnek olarak ;

1. Ve 2. Gün %80 Eski Mama / %20 Yeni Mama

3. Ve 4. Gün %50 Eski Mama / %50 Yeni Mama

5. Ve 6. Gün %20 Eski Mama / %80 Yeni Mama

7. Ve sonrası için artık tamamen yeni mamaya geçiş yapabilirsiniz. Bu süreci uygulamadığınız durumlarda ve ani mama değişimlerinde kedilerde ishal gibi istenmeyen, sağlığını kötü etkileme ihtimali olan durumlara sebep olabilir.

Beslenme Düzeni ve Saklama Koşulları

Genel olarak kedilerin mama yeme alışkanlığı kazanması için ödül maması ve yaş kedi maması kullanmanız gerekebilir. Mama kabını günlük olarak doluluğunu kontrol etmeniz ve yanında kesinlikle su bulundurmanız kedinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Kilo sorunu olan kedilerde mama kabını sürekli dolu tutmak yerine günlük ölçü dahilinde mama veriniz. Aldığınız mamanın bozulmaması ve bayatlamaması için kesinlikle serin, kuru ve kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir.

Yavru Kedi Mamaları

Yavru kediler yetişkin kedilere göre hem çene ve diş yapısı hem de enerji ihtiyaçlarının daha fazla olması nedeniyle özel mamalara ihtiyaç duymaktadır. Yavru kedi mamaları küçük taneli ve besin değeri açısından yüksektir. Hamile kediler ve yeni doğum yapan kediler de yavru kedi maması yiyebilir. Eğer yeni doğum yapmış bir kediniz varsa anne kedi için bu tür mamalardan vermeniz faydalı olur. 4-8 Hafta arası anne sütü ile beslendikten sonra yavru yaş mamalarıyla beraber kuru mamalara geçiş yapılabilir.

Yetişkin Kedi Mamaları

12 aydan sonra yaklaşık 7 yaşına kadar kedinizin beslenme ihtiyacını yetişkin kedi mamaları ile karşılamanız gerekmektedir. Yine dışarıda, sokakta ya da bahçede yaşayan kediler için de bu tür mamaları kullanabilirsiniz. Dengeli ve enerji ihtiyacını karşılamak için kedinizin türü, hassasiyeti, kısırlaştırma durumu ve alerjisi gibi bazı kriterlere göre internet sitemizdeki geniş ürün seçenekleri ile kedinize uygun mamayı bulabilirsiniz.

Özel Irk Kedi Mamaları

Genel olarak tüm mamalar belirli yaş, ırk, hassasiyet gibi farklı durumlara göre üretilmektedir. Sfenks, British Shorthair, Scottish Fold, Persian gibi türlere sahip bir kediniz var ise o zaman özel olarak üretilen kedi mamalarından birini tercih etmelisiniz. Kediniz için kaliteli ve ırk hassasiyetine göre özel olarak üretilen mamaları, sitemizdeki Royal Canin ürünleri içerisinden seçebilirsiniz.

Light Kedi Mamaları

Kilolu ve obezite sorunu olan kedilerde günlük aldıkları enerji miktarını kısmak ve kilosunu kontrol altına almak için Light Kedi Mamaları en öncelikli tercih olmalıdır. Veteriner hekim gözetiminde bu tür mamalar ile özellikle ileriki yaşlardaki kediler için karaciğer ve yağlanma sorunlarının önüne geçilebilir. Gerekli olan tüm besin değerlerini içeren ve kilo kontrolü için bu tür mamaları tercih edebilirsiniz.

Kısır Kedi Mamaları

Kısırlaştırılmış kedilerde operasyon öncesinde hormon dengesi ve günlük tükettikleri mama miktarı gibi bazı durumlar operasyon sonrasında değişmektedir. Fark edilen ilk değişiklik günlük tükettikleri mama miktarındaki artıştır. Bu nedenle kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerde öncesinde tükettiği mamadan kısırlaştırılmış kediler için üretilen kedi mamasına geçmeniz önerilir.

Yaşlı Kedi Mamaları

Hareketin azalması, potansiyel olarak oluşabilecek rahatsızlıklar gibi durumlar yaşlı kedi sahiplerini özel olarak üretilen bu tür mamaların kullanılması gerektirmektedir. Metabolizmalarının yavaşlaması nedeniyle daha içerikli mamalar tercih etmelisiniz.

Tahılsız Kedi Mamaları

Kedinizin daha sağlıklı protein almasını tercih ediyorsanız, Tahılsız Kedi Mamaları içeriğinde barındırdığı protein değerlerini herhangi bir tahıl ürünü kullanmaksızın karşılamaktadır. Tahıl ürünleri çoğunlukla yüksek karbonhidrat içerdiği için bu tür mamalar daha sağlıklı protein ve karbonhidrat içeriği sunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR