Facebook

Yavru kedi mamaları
Kedi mamaları aslında alt gurubunda çok detay a sahip ve ilk defa kedi alıp bakmayı düşünen kişileri çok da düşündüren bir durum. 
 Annesini emmiş ve artık annenin emzirme zamanı bitmiş bir yavru kediye başlangıç olarak verilecek mama çeşidi yavru kedi mamasıdır. 
 Yavru kedi mamasında oldukça çok çeşit ve marka bulunmaktadır. Bu markaların bir çoğu ithal ürünler olduğu için dünya çapında kabul görmüş markalardır.Bunlarla birlikte artık Türkiye de de ciddi bir kedi maması üretimi başlamış olup yerli markalarımız da artık hem Türkiye de hem de dünya ülkelerinde marka bilinirliklerini ve kalitelerini ispat etmişlerdir. 

Bir yavru kedi için mama seçmek büyük bir sorumluluktur. Her şeyden önce, onun tüm potansiyelini kullanarak büyümesine ve gelişmesine yardımcı olan şey mama dır. Ancak kendini emniyette hissetmesi için en iyi yöntem, mamasını hemen değiştirmemektir. 

Siz yeni sahibi olmadan önce yavru kedinizin hangi mamayla beslendiğini öğrenmeyi unutmayın ve aynı mamayı kullanın. Daha sonra yeni bir mamaya geçmeye karar verirseniz, değişiklik tamamlanıncaya kadar eski mamayla karıştırarak verin. Yavru kedinizin yeni mamasına alışması 5 ila 7 gün sürmelidir. 

Ona hangi mamayı verirseniz verin, az miktarda ve sık vermeyi unutmayın - sekiz ile on iki haftalık yavru kedilerin günde dört öğüne, üç ile altı aylık olduklarında üç öğüne ve altı aylığı geçtikten sonra iki öğüne ihtiyacı vardır. Büyüyen yavru kedinizi korumanın diğer yöntemlere göre en kolay ve en başarılı yolu, sağlıklı, dengeli bir beslenme uygulamak, onu yavru kedilere yönelik yüksek kaliteli hazır mama vermektir. 

Kuru mama ve konserve mama olmak üzere, iki tip hazır mama mevcuttur. Kuru mamalarla, yavru kediniz gün boyunca istediği sıklıkta mama kabına gidebilir. Öte yandan, kutuda ya da pakette sunulan konserve mamaların, mama kabına konduğunda tazeliklerini hızla kaybetmesi olasıdır; bu nedenle, konserve mamaların gün içinde ayrı öğünler halinde verilmesi gereklidir. 

Ancak tıpkı bizim besinlerimizde olduğu gibi, tüm yavru kedi mamalarında aynı kaliteyi bulamaz ve hepsinde paranızın karşılığını alamazsınız. Ham madde listesini mutlaka kontrol etmeli
Yavru kedi mamalarında arayacağınız bir çok çeşidi amazonpetcenter yavru kedi katagorisi içinde bulabilirsiniz